Yüz gerdirme doğal yolları

  • 6 ay önce
Yüz gerdirme doğal yolları
Tahmini okuma süresi: 6 dakika

Herhangi bir cerrahi müdahale ve bankanızdaki hesabınız boşalmadan doğal bir işlemi yıllar sürebilir. Eğer cildinizin sarkması, kırışıklıklar ve gözaltı torbaları ile mücadele içerisindeyseniz genç görünmenin keyfini çıkarabilmeniz için uygulayabileceğiniz bazı yöntemler mevcuttur.

Unutmayın ki, yüzünüzdeki kasların da egzersiz yapması gerekmektedir ve bu sayede hem sarkmalarını önleyebilir hem de olması gerektiği gibi onları daha gergin bir hale getirebilirsiniz.

Cildinize bakım yapacak ve gerginleştirecek bazı egzersizler vardır. Yüz germe tarifleri aynı zamanda size yüz bakımı yapıyor olacaktır. Yüzünüzü germek, canlandırmak ve güzelleştirmek için işte bazı yardımcı egzersizler yazımızın devamında sizleri bekliyor.

En İyi 5 Doğal Yüz Germe Egzersizleri

 size genç bir görünüm sağlarken aynı zamanda kırışıklarınızı giderir ve cildinize renk katar. Doğal bir yüz germe işlemi sadece daha iyi görünmenize yardımcı olmaz, aynı zamanda sizin kendiniz ve görünümüz ile ilgili daha iyi hissetmenize de neden olur.

Aşağıdaki egzersizler hiçbir yara, iz veya benzeri deformasyonlara neden olmayacaktır. Bu egzersizlerin uygulaması kolay olduğu gibi aynı zamanda çok da ekonomiktirler. Yaşınız konusunda endişe etmeksizin her birini gönül rahatlığıyla deneyebilirsiniz.

1. Doğal Çene Germe Egzersizi

yüz germe

Seçenek 1: Bu egzersiz kaslarınızın gerilmesine ve boynunuzun ön kısmındaki derinizin yukarı doğru çekilmesine yardımcı olmaktadır. Tek yapmanız gereken orta ve işaret parmaklarınızla boyun bölgesinde çenenizin altına hafif bir Basınç uygularken çenenizi yukarı doğru kaldırmaktır.

Dişlerinizi sıkın ve dilinizle alt sıradaki dişlerinizi itin. Üst boyun bölgenizdeki kaşların gerginleştiğini hissedeceksinizdir. Dilinizle dişlerinizi biraz daha itin ve 10 saniye boyunca bu pozisyonda bekleyin. Ardından dilinizi, dişlerinizden çekin ve 10 saniye kadar bekleyin. Bu egzersizi günde 4 ila 5 kez uygulayınız.

Seçenek 2: Ön dişlerinizi dudaklarınız ile kapatın ve ağzınızla “O” şeklini yapınız. Bunu yaparken dudaklarınızın dişlerinizi kapladığından emin olun ve ardından gülümseyin.

İLGİLİ  Pilatesin faydaları

Bunu 6 defa tekrarlayınız. Dudaklarınızı gülümser pozisyonda tutmaya devam edin ve alt ve çenenizi aşağı – yukarı hareket ettirirken başınızı yavaşça arkaya doğru eğin. Birkaç saniye dinlenin ve ardından 2 kez daha tekrarlayın.

2. Yüz Kaslarını Gevşetici Egzersiz

yüz germe egzersizi

İster inanın, ister inanmayın ama yüzünüzde gergin kaslara sahip olmak her zaman iyi bir şey değildir. Eğer vücudunuzda gerginlik varsa ve yüz kaslarınız da bunu hissediyorsa bu durum kırışıklara neden olur. Egzersiz yapmadığınız zamanlarda yüz kaslarınızı gevşetmeniz gerekmektedir.

Bunu yapmak için Gün içerisinde hafifçe Alın kaslarınıza masaj yapabilirsiniz. Parmaklarınızı alnınıza koyun ve hafifçe orta kısımdan şakaklara doğru masaj yapınız. Parmaklarınızı yanaklarınıza yerleştirin ve geriye doğru hafifçe masaj yapınız. Avuçlarınızı gözlerinizin üzerine yerleştirin ve hafifçe basınç uygulayın. Bu 3 hareketi ardı ardına uygulayın ve bu seti günde 3 ila 5 kez yapınız.

3. Yanak Sıkılaştırıcı Egzersiz

yanak germe

Bedeninizi gevşetin ve rahat bir yere oturun. Ağzınızı yavaşça kapatınız ve ardından birisini öpüyormuş gibi dudaklarınızı öne doğru uzatınız. Dudaklarınızı mümkün olduğunca ileri doğru itiniz. Eğer bu hareketi doğru yapıyorsanız ağzınızda, yanak ve çene bölgesinde bir gerilme hissediyor olacaksınız.

Bu şekilde 10 saniye kadar bekleyiniz ve ağzınızı serbest bırakınız. Bunu 10 sefer tekrarlayınız ve gün içerisinde bu seti sık sık yapabilirsiniz.

4. Alın Bölgesinde Gerginlikten Kurtarıcı Egzersizler

alın germe egzersizi

Seçenek 1: Alında gerginlik kalıcı kırışıklara neden olabilir. Bu kasları gevşetmek için parmaklarınızı kullanın ve kaşlarınızın üzerine 5 ila 10 saniye arasında basınç uygulayın.

Her iki elinizdeki başparmaklarınızla alnınızı ovalayın. Bu bölgedeki kan dolaşımını arttıracaktır. Bu egzersizi özellikle sinirli, stresli ya da gergin olduğunuz günlerde, günde bir sefer uygulayınız.

Seçenek 2: Her iki elinizin parmaklarını nazikçe alnınıza koyun ve alın bölgesinde kaşlarınız ve saçlarınız arasındaki yere bu parmaklarınızı yayın.

İLGİLİ  Şeker ve hamur içeren gıdalar beyni daha erken yaşlandırıyor

Parmaklarınızı tüm alnınızda dolaştırın ve aynı zamanda hafif bir basınç uygulayın. Parmaklarınızı hareket ettirdikten sonra birkaç saniye dinlenin ve 10 sefer bu işlemi tekrarlayın.

5. Yüz Germe Egzersizi

yüz germe egzersizi

Yüz germe masajı yüzünüzdeki kasların sıkılaşmasına yardımcı olur. Aynı zamanda cildinizi parlatarak kan akışını da arttırır. Bu masaj, cerrahi müdahale olmaksızın size daha sıkı ve daha parlak bir cilt sağlayacaktır.

Bu egzersiz için parmak uçlarınızı kaşlarınızın üzerine yerleştirin ve hızlı bir şekilde hareket ettirerek masaj yapınız. Bunu 30 saniye boyunca uygulayın. Bu masajı yüzünüzün herhangi bir bölgesine haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz.

Doğal Yüz Germe: Kendin Yap Yüz Maskeleri

Eğer cildinizin daha genç hissetmesine yardımcı olmak için doğal yüz germe işlemlerine yardımcı bazı karışımlar arıyorsanız aşağıdaki şu doğal tarifleri deneyebilirsiniz.

Bunlar büyük ihtimalle hâlihazırda mutfağınızda bulunan malzemelerdir ve sadece kuruşlar harcayarak gençliğinizi ve güzelliğinizi geri kazanmanıza yardımcı olacaktır. Bu basit maskeleri evinizde deneyebilirsiniz;

6. Detokslu Cilt Pürüzsüzleştirici Yararları:

Zeytinyağı harika bir nemlendiricidir ve esmer cilde detoks uygular. Bunların tamamı doğal ve sağlıklı malzemelerdir.

Nasıl Hazırlanır?

  • Bir çay kaşığı sızma zeytinyağını ve bir yemek kaşığı esmer şekeri karıştırın.
  • Esmer şeker macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırın.
  • Maskeyi tüm yüze ve boyun bölgesine uygulayın.
  • İyice masaj yaparak, ılık su ile maskeyi durulayın.

7. Sıkılaştırıcı Losyon

Yararları:

Badem yağı antioksidan açısından zengin harika bir nemlendiricidir ve sağlıklı cilt hücrelerinin kendilerini yenilemesine yardımcı olur. Gül suyu ve güvercin ağacı bitkisi ise gözenekleri derinlemesine temizler ve daha küçük görünmelerine yardımcı olur.

Nasıl Hazırlanır?

  • Bir bardak gül suyunu, 5 damla badem yağını, 1 çay kaşığı limon suyunu ve bir çay kaşığı hamamelisi (güvercin ağacı) karıştırın.
  • Hepsinin iyice karıştığından emin olduktan sonra bir pamuk yardımı ile bu karışımı yüzünüze uygulayın.
  • Karışım yüzünüzde kuruyana ve yüzünüzde ferah bir etki bırakana kadar bekleyin.
İLGİLİ  İşitme cihazı alırken nelere dikkat etmeli?

Kaynak : www.diyadinnet.com